
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of Cells | 1 |
| Output Current | 70 µA |
| Interface | I²C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Battery Monitor |
| Battery Type | Lead Acid, LiFePO4, Li-Ion, Li-Polymer, NiCd, NiMH |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
